Haramialeves fürjtojással

Kétszer megcsináltam ezt a levest 3 héten belül. Ez azért mond valamit! 🙂 Az egész azzal kezdődött, hogy egy kedves ismerősömtől (akinek ezúton is nagyon köszönöm!) kaptam fürjtojást ajándékba. Még nem dolgoztam fürjtojással korábban, gyorsan kerestem hát egy  receptet , amiben felhasználhatom. Ekkor akadtam rá erre a levesre, ami mostantól receptgyűjteményem nemes darabja!

Nagyon tetszett a leves neve: haramialeves. A haramiák évszázadokon át rettegésben tartották az elhagyatott utakon utazókat,akik miután elvették az erszényt, továbbengedték a fogatokat. Valami olyasmit képzelek el a leves történetének, hogy egy nagyon finom zöldségeket és tojásokat, ízletes húsokat szállító kocsit megállítanak a haramiák, akik gyorsan főznek egy levest amibe minden zsákmányuk belepakolják. És milyen jól teszik! 😀

Nézzük csak, mit kell összegyűjtenünk a leveshez (5 személyre):

 

galuskához:

Elkészítés:

A zöldségeket megpucoljuk. A vöröshagymát apróra, a burgonyát kockára, a répákat karikára vágjuk. A gombát megtisztítjuk, a kalapját és a szárát is felaprítjuk. Az oldalast 6 egyenlő darabra vágjuk fel.

5 literes lábasban olajat melegítünk, üvegesre pároljuk rajta a hagymát, és megforgatjuk a zöldségeket, elhelyezzük rajta az oldalas darabokat és felöntjük annyi vízzel, amennyi ellepi. Hozzáadjuk a zellert, valamint a pucolt fokhagymákat. Fűszerezzük sóval, borssal, tárkonnyal, babérlevéllel.(Időközben pótoljuk az elfőtt vízmennyiséget!)

Ha megfőtt a hús, és megpuhultak a zöldségek, a zellert kivesszük belőle.

Egy tojásból egy csipet sóval, kevés vízzel és annyi liszttel, amennyit felvesz, galuskát keverünk, és a fővő levesbe szaggatjuk egy kis kanállal. Utána egyesével beleütjük a tojásokat úgy, hogy fehérjeburokban legyen a sárgája a végén.

A tojás  és a galuska pár perc alatt megfő, utána el is zárhatjuk a gázt, és kész a lehengerlően ízletes levesünk! Apróra vágott petrezselyemmel tálaljuk.

Jó étvágyat hozzá! 🙂

 

 

 

Címkék: , , ,
Tovább a blogra »